První jarní den

Také jste se na tento okamžik tolik těšili?

Od nového roku se den postupně prodlužuje a konečně je to tady. Sluníčko už mě ráno vytahuje z postele a cestou do obchůdku mě provází zpěv ptáků. Není lepší energetický nápoj tak brzy po ránu.
Co zbožňuji je, když večer po práci vyběhnu ven z města do přírody. Nasávám vůni vlahé hlíny podél řeky a vnímám vyšlapanou pěšinku pod svýma nohama. I večer je slyšet štěbetání ptáků, které mi dodává energii uběhnout zase o kus dál než minule.

Do lesa

Nejvíc se však těším na víkend, kdy si užiji první jarní paprsky slunce v lese. Tam to voní a dýchá jarem vždy nejvíc. V potoku zurčí voda a skáče přes kameny, vrby začínají kvést a slunce probleskuje přes holé větve listnatých stromů. Jehličnanů je bohužel málo, jsou místo nich nově vysázené mladé stromy, hlavně listnáče a někde zatím jen holé pláně. Les se prostě pořád mění jako vše kolem nás. Dýchám zhluboka a v hlavě se mi rovnají myšlenky a těším se na další den, týden…..

Tvůrčí energie na max

Posledních 14 dní cítím příval tvůrčí energie a při práci ztrácím pojem o čase. Osazuji a přizdobuji plechové a keramické misky jarními cibulovinami, tvořím sušeno – umělé dekorace do bytu i ven. Věnečky i velké věnce na dveře a hroby.  Po večerech vyrážím sbírat suché traviny a větve na další kreativní tvorbu.  Hlavou mi probíhají nápady a vím, že je všechny nezvládnu zhmotnit. Alespoň si je zpisuji.

Pár faktů, které známe všichni 🙂

Letos první jarní den začíná 20. 3. ve 22:58 hod. v noci. Tím pádem si celý první jarní den užijeme 21.3. V prvním jarním dni je den stejně dlouhý jako noc a tj. 12 hodin. Je to proto, že Slunce je přesně na světovém rovníku. Od tohoto dne se den na severní polokouli ( tedy tady u nás ) začíná prodlužovat a noc zkracovat.

 

Přeji Vám krásné dny plné energie a květin 🙂

Mou vášní jsou květiny a kreativní tvorba, jsem floristka tělem i duší. Floristickému oboru, vázání kytic a plnění originálních i klasických květinových přání pro své zákazníky se věnuji již 17 let. Díky tomu mohu pomoci s výběrem těch správných květin pro danou příležitost. Ukazuji také svým zákazníkům jak správně ladit barvy, květiny a různé jiné materiály. Specializuji se na vázání kytic a tvorbu květinových dekorací na zakázku. Můj příběh si přečtěte zde>>